Municipiul Oradea va fi reprezentat, similar edițiilor anterioare, de un număr de 60 tineri practicanți, la Campionatul Național de babybaschet masculin – ediția 2017. În cadrul evenimentului programat a se desfășura între 18 și 25 iunie anul curent, la Mangalia, Academia CSM Oradea va fi reprezentată de cinci echipe, alcătuite din sportivi născuți după data de 1 ianuarie 2007.

În rândurile de mai jos sunt prezentați antrenorii și componența echipelor care vor reprezenta Academia CSM Oradea la Mangalia:

BASCHET STAR 1
Antrenor: Ulica Loredana
Nr. Crt. Numele și prenumele Număr
1 Szallai Nimrod 1
2 Tirb Patrick 3
3 Băloi Vlad 5
4 Haias Mario 9
5 Bondar Tudor 10
6 Șandor Adrian 13
7 Bîrs Antoniu 20
8 Cotrău Mihai 21
9 Șereș Albert 22
10 Covaci Alexandru 23
11 Motoc Cezar 25
12 Groza Patrik 55

___

BASCHET STAR 2
Antrenor: Feflea Ioan
Nr. Crt. Numele și prenumele Număr
1 Meșter Andrei 2
2 Pali Iosua 3
3 Toth Șerbescu Eduard 5
4 Albu Mihnea 6
5 Cernat Luca 7
6 Topai Andrei 8
7 Morariu Alexandru 9
8 Onița Patrick 15
9 Grama Alexandru 16
10 Hercut Matei 17
11 Pînzaru Bogdan 30
12 Dimitriu Mihnea 52

___

BASCHET STAR 3
Antrenor: Stretea Mate
Nr. Crt. Numele și prenumele Număr
1 Șecman Șerban 7
2 Ciavoi Sebastian 8
3 Luncan Raul 10
4 Mită Alexandru 11
5 Finta Zsombor 12
6 Vedinaș Ianis 14
7 Băran David 23
8 Toth Șerbescu Dominic 24
9 Petrea Rareș 26
10 Pop Raul 30
11 Szoke Matyas 35
12 Tripa Mihai 40
13 Groza Mark 50

___

BASCHET STAR 4
Antrenor: Mesaros Anamaria
Nr. Crt. Nume și prenume Maiou
1 Cornea Alexandru 4
2 Mocsar Mark 7
3 Purza Raul 8
4 Chis-Chifor Raul 13
5 Sere Matei 14
6 Ciobotaru Tudor 28
7 Buzguta Razvan 30
8 Onet Alexandru 32
9 Leucea Denis 35
10 Betea Ianis 40
11 Cipleu Lucas 49
12 Mangra Tudor 50
13 Betea Eric 51

___

BASCHET STAR 5
Antrenor: Nica Paula
Nr. Crt. Numele și prenumele Număr
1 Bala Mario 7
2 Ardelean David 16
3 Filimon Patrick 10
4 Mois Natan 11
5 Tit Luca 37
6 Nicorici Luca 40
7 Vulpe Titus 24
8 Suciu Dragos 34
9 Maxim Victor 50
10 Ignat Mihai 55

___

Pe această cale, alături de efortul și susținerea necondiționată a părinților, dorim să aducem mulțumiri sponsorilor care au fost și continuă să fie alături de aceste echipe. Aceștia sunt: Vernicolor, Color Type SA, Scorpion SA, Komfort Wood, GVG Aluminium Technologies.