Luni (17.06) demarează Festivalul de Baby și Mini Baschet – ediția 2019. Evenimentul se desfășoară la Costinești. În perioada 17-22 iunie se va disputa competiția de Baby Baschet (U10), la care sunt eligibili să participe copiii născuți după data de 1 ianuarie 2009.

Baschet Star Oradea are patru echipe înscrise în competiție. Echipele sunt conduse după cum urmează:

ACS Baschet Star Roșu Oradea – antrenor Anamaria Mesaros, în Grupa B.
ACS Baschet Star Alb Oradea – antrenor David Karsai, în Grupa C
ACS Baschet Star Galben Oradea – antrenor Paula Nica, în Grupa F.
ACS Baschet Star Albastru – antrenor Zoltan Hidi, în Grupa J.

Echipa Roșu va lua startul în competiția avansaților. În schimb, echipele Alb, Galben și Albastru vor evolua în competiția începătorilor.

Iată programul echipelor orădene:

ACS Baschet Star Roșu Oradea – locul 3 din 10

Luni (17.06)
Ora 11:00, vs Lynx Ploiești – Terenul 2, scor 69-63 (1-0)
Ora 20:00, vs ACS Dan Dacian Portocaliu Bucuresti – Terenul 4, scor 32-41 (1-1)

Marți (18.06)
Ora 8:00, vs ACS Soimii Albi Bucuresti – Terenul 8, scor 55-4 (2-1)

Miercuri (19.06)
Ora 8:00, vs Panatinaikos PBG Bucuresti – Terenul 12, scor 55-12 (3-1)
Ora 16:00, vs BC Slam Alb Bucuresti – Terenul 1, scor 47-19 (4-1)

Joi (20.06)
Ora 9:00, vs ACS Alpha Sport Team Verde Sibiu – Terenul 5, scor 30-39 (4-2)

Vineri (21.06)
Ora 9:00, vs ABC Leii Portocalii Bucuresti – Terenul 12, scor 35-20 (5-2)
Ora 20:00, Axiopolis Cernavodă – Terenul 7, scor 31-22 (6-2)

Sâmbătă (22.06)
Ora 9:00, vs CS Miandra 2008 Buzau – Terenul 2, scor 55-20 (7-2)

___

ACS Baschet Star Alb Oradea – locul 4 din 10 echipe

Luni (17.06)
Ora 8:00, vs ACS Gladius Alb Targu Mures – Terenul 4, scor 7-41 (0-1)
Ora 18:00, vs ABC Leii Albastrii Bucuresti – Terenul 6, scor 19-7 (1-1)

Marți (18.06)
Ora 11:00, vs AS Solaris Sporting Club Ploiesti – Terenul 9, scor 24-11 (2-1)

Miercuri (19.06)
Ora 11:00, vs CSS 2 Sighet – Terenul 12, scor 18-16 (3-1)
Ora 19:00, vs CSS Sibiu – Terenul 2, scor 10-21 (3-2)

Joi (20.06)
Ora 10:00, vs ACS Baller 3 Bucuresti – Terenul 5, scor 29-7 (4-2)

Vineri (21.06)
Ora 8:00, vs ACS Axiopolis Sport 2 Cernavoda – Terenul 13, scor 24-18 (5-2)
Ora 16:00, vs BC Fan Baschet Mov Otopeni – Terenul 2, scor 35-11 (6-2)

Sâmbătă (22.06)
Ora 9:00, vs ACS Dan Dacian Verde Bucuresti – Terenul 3, scor 23-39 (6-3)

___

ACS Baschet Star Galben Oradea – locul 7 din 10 echipe

Luni (17.06)
Ora 8:00, vs CSS Nr 5 Bucuresti – Terenul 7, scor 18-36 (0-1)
Ora 18:00, vs ACS Vilis Alb Bucuresti – Terenul 9, scor 20-51 (0-2)

Marți (18.06)
Ora 8:00, vs ACS U-BT Rosu Cluj-Napoca – Terenul 13, scor 22-38 (0-3)

Miercuri (19.06)
Ora 8:00, vs ACS Iris Iasi – Terenul 2, scor 48-32 (1-3)
Ora 18:00, vs ACS Alpha Bucuresti – Terenul 6, scor 16-42 (1-4)

Joi (20.06)
Ora 10:00, vs ACS Gladius Rosu Targu Mures – Terenul 9, scor 56-6 (2-4)

Vineri (21.06)
Ora 8:00, vs ACS Total Sport Bucuresti – Terenul 2, scor 18-31 (2-5)
Ora 18:00, vs ACS Tonika Pucioasa – Terenul 6, scor 14-38 (2-6)

Sâmbătă (22.06)
Ora 11:00, vs ACS Salema Basket 2 Sfantu Gheorghe – Terenul 7, scor 22-19 (3-6)

___

ACS Baschet Star Albastru – locul 5 din 9 echipe

Luni (17.06)
Ora 10:00, vs ACS BC Lions 1 Craiova – Terenul 11, scor 22-39 (0-1)
Ora 20:00, vs CSO 2 Voluntari – Terenul 14, scor 54-10 (1-1)

Miercuri (19.06)
Ora 9:00, vs ACS MC Ball Mangalia – Terenul 7, scor 39-11 (2-1)
Ora 18:00, vs CS BBB Raptors Bucuresti – Terenul 10, scor 32-18 (3-1)

Joi (20.06)
Ora 10:00, vs ACS Lynx Alb Ploiesti – Terenul 14, scor 44-18 (4-1)

Vineri (21.06)
Ora 8:00, vs ACS Lucky Dragons Targu Mures – Terenul 7, scor 31-34 (4-2)
Ora 20:00, vs ABC Athletic Constanta – Terenul 10, scor 20-28 (4-3)

Sâmbătă (22.06)
Ora 8:00, vs CS Phoenix Brasov – Terenul 12, scor 15-49 (4-4)