Sâmbătă (19.12), la Sala LPS din Oradea, s-a desfășurat ultimul meci al echipei U13 LPS Bihorul, alcătuită din sportivi ai Academiei CSM Oradea. Formația pregătită de către Dusan Petrovic și Anamaria Mesaros a primit vizita echipei LPS Târgu-Mureș.

Partida a fost controlată de echipa gazdă. Orădenii, care au rotit mai mulți jucători în cadrul acestei confruntări, s-au desprins categoric din prima secvență. După zece minute de joc scorul era de 31-0. Diferența a continuat să urce, scorul la pauză fiind de 49-8, iar după 30 minute a fost 67-10. În fine, rezultatul consemnat la încheierea partidei a fost de 84-17.

Acesta a fost cel de-al 8-lea succes înregistrat de formația orădeană. Aceasta s-a clasat pe locul al 2-lea în Grupa 2 din faza de calificare.